האם אוננות באמת משפרת את הביטחון העצמי שלך?

סיפורי סקס

590 מילים

אוננות נתפסה בדרכים רבות ושונות לאורך מאות שנים, החל מלהיראות כמעשה טאבו ועד להיתפס כחלק טבעי ממיניות בריאה. בשנים האחרונות, עם זאת, הושם דגש רב יותר על הבנת ההשפעה שיכולה להיות לאוננות על בריאות הנפש ועל תחושת הרווחה הכללית של האדם. בפרט, יש מחקר רב על איך אוננות עשויה להשפיע על הביטחון העצמי ואת ההערכה העצמית.

אז, האם אוננות באמת משפרת את הביטחון העצמי? התשובה לשאלה זו היא למעשה לא פשוט "כן" או "לא". השפעת האוננות על הביטחון העצמי היא סוגיה מורכבת התלויה במגוון גורמים אישיים. בפוסט בבלוג זה, נסתכל מקרוב על המדע שמאחורי הקשר בין אוננות לביטחון עצמי, כך שתוכל לקבל החלטה מושכלת בעצמך.

הראיות מאחורי אוננות וביטחון עצמי

הרעיון כי אוננות יש השפעה חיובית על הביטחון העצמי הפך פופולרי יותר ויותר בשנים האחרונות, עם כמה אנשים טוענים כי זה יכול להיות אפילו סוג של טיפול עצמי. עם זאת, הראיות המדעיות בעניין זה מטושטשות במקרה הטוב.

הדבר הראשון שיש לציין הוא שאין כמעט ראיות ישירות לכך שאוננות מובילה לשיפור ההערכה העצמית. אבל זה לא אומר שאין בסיס מדעי לרעיון. המחקר על היתרונות הפוטנציאליים של אוננות לא היה יסודי מאוד, אבל יש כמה מחקרים המציעים כי זה יכול להיות מועיל לבריאות הנפש באופן כללי.

לדוגמה, מחקר שנערך בשנת 2011 בקרב 486 נשים בגיל קולג' מצא כי אלו שדיווחו על רמות גבוהות יותר של אוננות דיווחו גם על דימוי גוף חיובי יותר ורמות גבוהות יותר של הערכה עצמית ושביעות רצון מהחיים.

באופן דומה, מחקר שנערך בשנת 2016 בקרב 792 סטודנטים לתואר ראשון מצא כי אלו שעסקו באוננות הראו רמות גבוהות יותר של חמלה עצמית והערכה עצמית מאשר אלה שלא עסקו בכך. זה מצביע על כך שאנשים שלוקחים את הזמן להנאה עצמית עשויים להיות פחות ביקורתיים כלפי עצמם, מה שעלול בסופו של דבר להוביל להערכה עצמית בריאה יותר.

לבסוף, מחקר שנערך בשנת 2018 בקרב 1,582 אנשים בגילאי 18 עד 91 מצא כי אלו שעסקו באוננות דיווחו על רמות נמוכות יותר של חרדה, דיכאון ולחץ בהשוואה לאלה שלא עשו זאת. בעוד מחקר זה לא הסתכל באופן ספציפי על ביטחון עצמי, הוא מציע כי אנשים שלוקחים את הזמן לאונן עשויים להיות בעלי סיכוי גבוה יותר להיות בריאות נפשית טובה יותר באופן כללי.

היתרונות של אוננות לנשים

חשוב לציין כי היתרונות הפוטנציאליים של אוננות אינם מוגבלים לגברים. למעשה, מחקרים אחרונים מצביעים על כך שנשים עשויות לחוות תוצאות חיוביות בתחום בריאות הנפש מאוננות מאשר גברים.
meetthehappygirl.com- פורטל מומלץ

מחקר שנערך בשנת 2015 בקרב 145 מבוגרים מצא כי נשים שעסקו באוננות קבועה דיווחו על רמות גבוהות יותר של הערכה עצמית, שביעות רצון מהגוף וסיפוק מיני מאשר אלו שלא עסקו בכך.

באופן דומה, מחקר שנערך בשנת 2016 בקרב 180 סטודנטיות מצא כי אלו שעסקו באוננות דיווחו על שיפור בחשק המיני, העוררות והסיפוק המיני. שוב, המחקר לא הסתכל באופן ספציפי על ביטחון עצמי, אבל התוצאות מצביעות על כך שאוננות יכולה להיות שימושית לשיפור הרווחה המינית.

בסך הכל, מחקרים אלה מצביעים על כך שאוננות עשויה להועיל הן לגברים והן לנשים מבחינת הביטחון העצמי שלהם והרווחה הנפשית הכללית שלהם. הם גם מציעים כי אוננות יכולה להיות מנגנון התמודדות שימושי עבור אלה הנאבקים עם בעיות נפשיות, כפי שהוא יכול לעזור להפחית מתח וחרדה.

אוננות: האם זה מתאים לך?

חשוב לציין שאוננות היא החלטה אישית, ואין דרך "נכונה" או "לא נכונה" לעשות זאת. כמו בכל דבר, יכולות להיות השלכות חיוביות ושליליות לעיסוק באוננות.

המפתח הוא להיות מודעים לבריאות הנפשית שלך ולוודא שאתה עוסק בהנאה עצמית בצורה בטוחה ובריאה. אם אתה חווה רגשות שליליים או מרגיש חרדה, ייתכן שעדיף להימנע מאוננות עד שתרגיש יציבה יותר.

בסופו של יום, ההחלטה תלויה בכם, וחשוב לזכור שאין תשובה אחת שמתאימה לכולם לשאלה האם אוננות יכולה לשפר את הביטחון העצמי או לא. לקחת את הזמן כדי לחקור את היתרונות והסיכונים הפוטנציאליים של עיסוק באוננות יכול לעזור לך לקבל החלטה המתאימה לך.

בלוג סקס קופל וולף מאמרים נוספים

אל אביב: עיר תוססת של תרבות, חופים וחדשנות

נערות ליווי במרכז כאחת הערים הדינמיות והקוסמופוליטיות בעולם, תל אביב כבשה את ליבם של מקומיים…

אל אביב: עיר תוססת של תרבות, חופים וחדשנות

scort בנות: עולמן של בנות לוויה מקצועיות

בחברה של היום, המונח "נערת ליווי" נושא לעתים קרובות קונוטציה שלילית. עם זאת, אנשי מקצוע…

scort בנות: עולמן של בנות לוויה מקצועיות

טנטרה: חקר התרגול העתיק של חיבור נפש, גוף ורוח

טנטרה, שלעתים קרובות אינה מובנת כהלכה ומוצגת באופן שגוי בתרבות הפופולרית, היא פרקטיקה עתיקה עם…

טנטרה: חקר התרגול העתיק של חיבור נפש, גוף ורוח